Милионерите също плачат, или психотерапия за богаташи
Те са хайлайф на елита: хиляда супербогаташи в Америка, обединени от общи проблеми, грижи и паники. Много от тях са израснали в беднотия, само че с твърдоглав труд и умения са натрупали същинско благосъстояние. Добре пристигнали в клуб R360.
" Ако притежавате 100 милиона $ и желаете да се развивате като човек и като бизнес-личност - заповядайте в новия клуб R360 в Денвър! "
Само за богати
Да, такава покана звучи цинично за 99% от хората по земното кълбо, само че имат свои ползи и свои закони, а създателите на новия богаташки клуб Чарли Гарсия и Майкъл Коул даже считат, че това е нещо положително. Изпълнителният шеф Коул към този момент от десетилетия се грижи за богаташки семейства в Съединени американски щати, а посредством новия си клуб желае да помогне на тези хора да се развият по шест разнообразни метода: финансово, интелектуално, спиритуално, междучовешки, прочувствено и публично. За това написа изданието " Бизнес Инсайдър ".
Редакцията предлага
Повечето от хората, които към този момент влязоха в Клуба, в действителност са израснали в беднотия. Според философията на новия клуб, когато подобен човек натрупа 100 милиона $ с помощта на упорития си труд и гениите си, неговият живот фрапантно се трансформира – това е явно. Тогава се появяват проблеми, грижи и опасности, които са толкоз характерни, че новият паралия се усеща уединен и беззащитен. Същото важи и за новите шансове пред него, несъмнено. И тъкмо тук се появява извънредният клуб: в ролята на събеседник, какъвто неведнъж нямат. Под крилото на клуба богаташите могат да се провиснал и да се покажат откъм своята човешка, ранима и уязвима страна, считат създателите.
Елит от 1000 милионери
R360 няма лични пространства. Основателят Чарли Гарсия и изпълнителният шеф Майкъл Коул оферират на своите членове и техните фамилии вълнуващи пътешествия до „ най-екзотичните кътчета по света “. Според авторекламата му, клубът поддържа контакти с най-хубавите университети в Съединени американски щати като Принстънския, Станфордския, Колумбийския и Масачузетския софтуерен институт. Великата цел на създателите гласи: Ще създадем хайлайф от общо 1000 милионери, които освен са изключителни хора измежду, само че и имат желанието и капацитета да въодушевяват и провокират бъдещите генерации.
Според изданието „ Ню Йорк Поуст “, клубът предлага на своите членове извънредни благоприятни условия за вложения, връзка с генерали от академията „ Уест Пойнт “ и достъп до оставащи в сянка групи за самопомощ и портали, а тригодишната такса за участие възлиза на 180 000 $.
Стани милиардер!
Кандидатите се сортират от специфичен комитет. Агенция „ Блумбърг “ напомня, че такива елитни средища за богаташи към този момент съществуват, и дава за образец учредения през 1999 година клуб „ Тайгър 21 “. И напълно не без подигравка организацията обобщава: „ За да покажеш какъв брой си неповторим, най-добре е да станеш милиардер “.
Източник: dw.com
КОМЕНТАРИ