Световният шампион Франция спечели най-вежния си мач в тежката група

...

Франция победи Германия с класа и автогол

Световният първенец Франция завоюва най-вежния си мач в тежката група F на Евро 2021. т " Петлите " победиха с 1:0 Германия в Мюнхен, в най-чаканият мач от първия кръг в груповата фаза на шампионата.

Първият съдийски сигнал беше предшестван от случай, откакто непредвиден парапланерист се приземи на терена.

Домакините започнаха доста мощно в устрема си да изплашен противника, само че след 6-7 минути международните първенци се съвзеха, а в това време Йошуа Кимих към този момент беше с жълт картон.

В 20-ата минута Франция излезе напред в резултата. Тогава Люка Ернандес центрира отляво и бранителят на германците Матс Хумелс несъзнателно насочи топката в мрежата на своя отбор. Резултнатът обаче бе логически за момента, с оглед играта на " петлите ".

Немците понатиснаха след попадението, само че не можаха да стигнат до голов удар.

Франция пропусна да удвои преднината си в 52-ата минута, когато Адриен Рабио беше оставен самичък по лявото крило. Той нахлу в наказателното поле и стреля в дясната греда на Нойер.

След това Гнабри имаше два шанса за немците, само че и Лорис се намеси безапелационно.

В 66-та минута гол на МБапе бе анулиран поради засада.Пет минути преди края, нов гол на Франция бе анулиран отново поради засада.

Очаквано, Германия натисна в последните минути на мача, като " петлите "  направиха отбранителна промяна.

Дадено бе 6-минутно продължение, в което домакините не успята да стигнат до мечтаното равнене.

Източник: standartnews.com