Световният шампион Франция продължава успешно защитата на трофея. Французите победиха

...

Световният шампион Франция е на четвъртфинал и чака Англия

Световният първенец Франция продължава сполучливо отбраната на трофея. Французите победиха с 3:1 Полша на осминафиналите и се класираха четвъртфиналите в шампионата.
Прочетете още
В 24-та минута Полша изпусна да поведе в резултата, откакто Желински насочи удар, който беше избавен от Лорис, а Камински също насочи удар, само че той беше избит от голлинията от състезател на Франция.

В 44-та минута Мбапе изведе ужасно Жиру, който вкара и стана най-резултатният състезател в историята на френския народен тим - 1:0.

В 75-та минута Франция реши всичко, Дембеле подаде към Мбапе, който овладя влезе в наказателното поле и със страховит удар удвои за 2:0.

В първата минута от добавеното време Франция оформи крайното 3:0 Тюрам пусна към Мбапе в наказателното поле, който със страховит удар в горния ляв ъгъл на Шчесни осъществя за повторно в дуела.

В добавеното време Полша получи дузпа за игра с ръка на Упамекано в наказателното поле. След обзор с ВАР дузпата беше дадена, а зад топката застана Робърт Левандовски, само че той пропусна. Дузпата обаче беше пребита, тъй като имаше играчи на Франция, които влязоха в наказателното поле преди осъществяването на нападателя. От втория опит Левандовски не сгреши и оформи крайното 3:1.

На четвъртфиналите Франция чака спечелилия в мача по-късно през днешния ден сред Англия и Сенегал.

Франция:  Юго Лорис, Рафаел Варан, Жул Кунде (Аксел Дисаси 90 +3 мин.), Дайо Упамекано, Тео Ернандес, Антоан Гризман, Орелиен Чуамени (Юсуф Фофана 66 мин.), Килиан Мбапе, Усман Дембеле (Кингсли Коман 77 мин.), Адриен Рабио, Оливие Жиру (Маркус Тюрам 77 мин.)

Полша:  Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински, Гжегош Криховяк (Кристиан Биелик 71 мин.), Якуб Камински (Никола Залевски 71 мин.), Себастиан Шимански (Аркадиуш Милик 64 мин.), Пьотр Желински, Пшемислав Франковски (Камил Гросицки 87 мин.), Роберт Левандовски
Източник: trafficnews.bg