Ботев загуби с 1:2 след обрат гостуването си на Арда

...

Ботев допусна обрат в Кърджали преди финала за Купата

Ботев загуби с 1:2 след поврат гостуването си на Арда в Кърджали. Уме Емануел откри в 32-та минута, само че Борис Тютюков изравни в 62-та минута. В 85-та минута Йонас Там си означи автогол и " канарчетата " изгубиха последния си мач преди финала за Купата против Лудогорец в сряда.
Прочетете още

В 12-та минута Акере пусна пас в пеналта към Секулич, който засече, само че Господинов избави.

Малко по-късно последва нов удар на Секулич, само че този път той беше много лек и нямаше проблеми за вратаря на Арда.

В 32-та минута Етоо пусна пас от центъра към Уме Емануел, само че Окези Ебенезер пресече подаването, само че вместо да се оправи със обстановката той загуби топката и Емануел напредна, отстрани Господинов и осъществя за 0:1.

В 64-та минута Арда изравни, влезлият няколко секунди по-късно Тонислав Йорданов центрира към Борис Тютюков, който засече с глава и вкара за 1:1.

В 49-та минута Борис Тютюков стреля, само че право в ръцете на Игонен.

После влезлият през втората част Кристиан Нвачукву излезе самичък против Господинов, само че ударът му беше избит от вратаря на Арда.

В 62-та минута Иван Тилев стреля, само че топката мина около вратата.

Последва неакуратен удар на Янис Карабельов.

В 72-та минута Нвачукву насочи удар, който беше избавен от Господинов.

Четири по-късно Секулич получи топката на границата на вратарското поле, само че би едва и Господинов улови.

Малко по-късно Секулич подаде към Етоо, който стреля, само че Господинов мазета, а при добавката халфът на Ботев опитва задна ножица, която обаче беше блокирана и се стигна до корнер.

В 81-та минута Станислав Иванов стреля, само че Игонен мазета в корнер.

В 85-та минута Борислав Цонев насочи удар от отдалеченост, който беше избит в корнер. След осъществяването на ъгловия удар топката се удари в Йонас Там и влетя в мрежата на Игонен - 2:1.

Ботев е осми с 45 точки, а Арда е 9-ти с 44 точки.

Следващият мач на Ботев е финалът за Купата на България на 15 май в София против първенеца Лудогорец.

Арда:  Анатолий Господинов, Деян Лозев, Милен Стоев (Борис Тютюков 46 мин.), Джалал Хюсеинов, Пламен Крачунов, Окези Ебенезер (Христо Митев 56 мин.), Лъчезар Котев, Борислав Цонев (Илия Юруков 89 мин.), Станислав Иванов, Иван Тилев (Тонислав Йорданов 62 мин.), Чинонсо Офор (Феликс Ебоа Ебоа 89 мин.)

Ботев:  Матвей Игонен, Ивайло Видев, Йонас Там, Ехидже Укаки, Джеймс Етоо, Самуел Акере (Кристиан Нвачукву 34 мин.), Янис Карабельов (Фаустас Степанавичус 89 мин.), Константинос Балоянис, Уме Емануел, Антонио Перера, Мартин Секулич (Димитър Папазов 78 мин.)
Източник: trafficnews.bg