Стомашно-чревният тракт е тази област от тялото ни, в която

...
Стомашно-чревният тракт е тази област от тялото ни, в която
Коментари Харесай

Помага ли ябълковият оцет при дискомфорт в корема?

Стомашно-чревният тракт е тази област от тялото ни, в която най-често усещаме дискомфорт. Подуването, съпроводено с възприятие на тежест, метеоризъм, а от време на време неприятни положения като диария и повръщане са чести положения, от които страдат органите, заети в преправянето на храната.

Официалната и националната медицина оферират всевъзможни лекове за облекчение на неприятните положения. Най-честото недоволство е от издут стомах, а това е резултат от признатото количество храна, както и от нейния състав, и не постоянно изисква приложимост на медикаменти.

Съществуват редица национални средства за унищожаване на неприятното чувство, което също така се отразява и на фигурата. Изпъкналият стомах не основава положително усещане нито за дамите, нито за господата. Как да се избавим?

Една от рекомендациите е с ябълков оцет. Смятат го за панацея за доста заболявания, включително и за подуването на корема. Какви са основанията, с цел да се приема, че по-леката версия на оцета може да избави страдащите от редица заболявания и неразположения?

Диетолозите допускат, че мощно пресилените качества на оцета от ябълки се дължи на асоциативната връзка с пробиотиците. Основен пробиотичен източник в този кулинарен артикул е оцетната киселина. Тя е резултат от ферментирането на ябълките и се получава от захарите в тях.

Тъй като всеки пробиотик извършва ролята на подобрител на стомашната флора, който усилва растежа на потребните бактерии, се мисли, че той ще играе позитивна роля и за унищожаване на издут стомах. Освен това ще предотврати запека и други неприятни последици от подуването.

 издут корем

Истината е, че няма доказателства за изгодите от този тип оцет при отичане на корема. Няма доказателства, че потребните бактерии ще оцелеят в киселата стомашна среда, която се основава от продукта.

Ябълковият оцет обаче съдържа една скъпа съставна част. Нарича се пектин. Тя би могла да повлияе благотворно на неприятно положение, обвързвано със застой в работата на стомашно-чревната система.

Какво всъщност съставлява пектинът? Това са фибри, а е известно, че те са от изгода за чревното здраве, изключително на дебелото черво. Тъй като при стомашно-чревния тракт става въпрос за една система от свързани и подвластни едни от други елементи, пектинът ще въздейства добре и на стомаха, щом е потребен за червата.

Трябва да се има поради, че количествата на пектина в един плод е доста повече, в сравнение с в една лъжица оцет. За да получи тялото задоволително пектин, би трябвало да се одобряват най-малко 200 мл оцет, което е прекалено много. Затова, в случай че пектин ще се набира в организма посредством ябълковия оцет, би трябвало да се регистрира, че това ще навреди доста съществено освен на стомаха.

Оцетът е киселина и като такава тя разяжда емайла на зъбите преди всичко. Ще провокира рефлукс и изцяло раздразнение на системата, която се занимава с храносмилането, а това значи неприятни чувства от хранопровода до червата. Освен това ще понижи калия в тялото, от което ще страдат мускули, стави и нервни окончания.

Пълното отричане от оцета също не е вярната тактика. Той е част от здравословните диети и прави храната по-питателна и вкусна. Киселият дестилат от ябълки е подобаваща съществена съставна част е във всевъзможен тип дресинг за салати, за маринатите и туршиите.

Справянето с казуса на подутия стомах е в лекарствените средства, премерените диети и преосмисляне на питателните привички. Като начало, солта в ястията би трябвало да се контролира съществено, както и да се приема повече вода.

Източник: gotvach.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР