СподелиКоко Гоф упорито премина през най-трудния си мач от Откритото

...

Коко Гоф зарадва публиката със забавни танцови движения, след победата си над Марта Костюк

Сподели
Коко Гоф настойчиво мина през най-трудния си мач от Откритото състезание на Австралия, като надигра Марта Костюк в сложен четвъртфинален мач от три сета.

Американката се изправи против украинката на 23 януари. Никоя обаче, не беше в най-хубавата си форма, като и двете вършиха доста неточности през целия мач. В първия сет Гоф завоюва преимущество. Вторият сет протече по сходен метод, само че този път Костюк изравни резултата посредством тайбрек. Гоф се върна в играта си в решаващия сет и поведе с 5-0. Въпреки забележителните старания на Костюк да върне малко резултата, международната номер 4 завоюва мача след три часа и осем минути със 7-6 (6), 6-7 (3), 6-2.

Коко Гоф беше в много приповдигнато въодушевление. След като поздрави Костюк и съдията на стола, американката отпразнува класирането си в първия полуфинал на Australian Open дружно с шумната аудитория в Rod Laver Arena, като  сподели някои впечатляващи танцови придвижвания на корта.

Младата американка към този момент завоюва 10 следващи мача през 2024 година, откакто отбрани купата си на ASB Classic в Оукланд, Нова Зеландия, по-рано тази година. Тя също по този начин се нарежда като корав любимец за спечелването на купата на Australian Open.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg