Спартак(Варна) спечели пета победа от началото на сезона във Втора

...

Спартак Вн спечели пета победа

Спартак(Варна) завоюва пета победа от началото на сезона във Втора лига и резервира 100-процентова успеваемост в домакинските мачове. „ Соколите “ надвиха с 2:0 над „ Марица “ и събраха 16 точки, оповестява формалният уебсайт на клуба. Спартаковци започнаха на високи обороти срещата, притиснаха противника и бързо откриха резултата. В третата минута след многоходова офанзива и композиция с Ахмедов Ивей Ромееш заби неспасяемо топката в мрежата. Домакините продължиха да имат цялостен надзор. На два пъти Митев стреля рисково, един път и Руменов шутира. В 20-а мин Ахмедов бе изведен на голова позиция, само че не съумя да нанесе добър удар. Единственият удар за гостите бе на Дейвид с глава надалеч от вратата. В самия завършек на първата част Ахмедов бе съборен в наказателното поле, само че не последва сигнал. През втората част домакините продължиха да преобладават. В 55-а мин Руменов излезе на чиста позиция изведен от Боев, само че вратарят парира удара му. В 57-а мин капитанът Митев стреля рисково по диагонала. Гостите имаха едно състояние, само че Щерев в 65-а мин стреля от близко в навън. Резервите Нзи и Мариянов също имаха късмет да се разпишат преди Ахмедов в 84-а мин да реши срещата откакто Руменов му постави топката на главата и нападателят от близко я насочи в мрежата за крайното 2:0 с третото си попадение от началото на сезона.