Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 след инфарктен

...

Спартак и ЦСКА 1948 завършиха 3:3 в инфарктен мач във Варна

" Спартак " (Варна) и ЦСКА 1948 приключиха наедно 3:3 след инфарктен мач на стадион “Спартак ”.

Точни за домакините бяха Луан (58′), на два пъти Евандро (70′ и 92′) и Роберто Хименес, който си означи автогол (81′). За гостите се разписаха Елитон (76′) и Георги Русев (95′). Двубоят бе от 29-ия кръг на efbet Лига.

В 17-ата минута Ивей Ромееш стреля към вратата на Наумов, откакто получи добър извеждащ пас в наказателното поле на гостите.

ЦСКА 1948 отговори с извеждащо подаване към Ради Кирилов, който изпревари Дичевски, само че стреля в навън.

В 24-ата минута след ъглов удар, Ивей центрира към Луан, чийто удар с глава мина над вратата.

Секунди по-късно Стив Фуртадо изпусна Виктор Митев, към който бе пуснато извеждащо подаване отдясно, той стреля от дребен ъгъл, само че нацели десния непряк дирек.

В 36′ минута Георги Русев влезе остро в наказателното поле, стигна до аутлинията, след което центрира подло. Иван Дичевски внимаваше и съумя да избие в корнер.

ЦСКА 1948 стартира по-силно втората част. В самото начало Педриньо получи топката пред наказателното поле и стреля изненадващо, само че Дичевски съумя да да избие в корнер.

В 53-ата минута Ради Кирилов преодоля отбраната на Спартак след пас на Георги Русев. Дичевски още веднъж се намеси и резервира мрежата си “суха ”. Последва втори удар към вратата на Дичевски посредством Педриньо, който стреля неопределено.

В 58′ минута Виктор Митев проби от ляво, влезе в наказателното поле и подаде към Ивей Ромееш. Панамецът отклони топката, само че бранител на ЦСКА 1948 застана на пътя й. Така в 58′ се стигна и до първия гол в дуела посредством Луан – 1:0. С асистенция за попадението се разписа Румен Руменов.

В 68′ минута Георги Русев бе изведен самичък пред вратата на Спартак, само че Дичевски затвори ъгъла и ударът му мина отвън границите на вратата.

Две минути по-късно, в 70′, “соколите ” поведоха с 2:0 след гол на Евандро. Топката рикушира в Ивайло Климентов и стигна до Виктор Митев. Той подаде към Евандро и откакто съумя да преодолее Елитон прониза празната врата на гостите.

Само в границите на пет минути ЦСКА 1948 се върна в мача след две следващи попадения във вратата на Спартак. Резултатът бе понижен посредством Елитон в 76′ за 2:1, а в 81′ Роберто Хименес си означи автогол – 2:2. Георги Русев центрира отляво, там топката засече с глава Хименес, който вкара топката в личната си врата.

В добавеното време на срещата пристигна и драмата в този дуел. Евандро бе открит на голлинията от Лирой Микелс и прониза мрежата на Даниел Наумов за 3:2. Само в границите на три минути ЦСКА 1948 стигна до равенството, откакто Георги Русев се разписа след асистенция на Елитон и оформи крайното 3:3.

Състави:

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 17. Александър Белоусов, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес, 6. Луан (61′ 3. Бен Карамоко (79′ 20. Нейтън Олдър), 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (62′ 8. Ивайло Климентов), 14. Ромееш Ивей, 12. Евандро, 27. Денис Баланюк

Резерви: 1. Стефан Петков, 3. Бен Карамоко, 7. Лирой Микелс, 8. Ивайло Климентов, 20. Нейтън Олдър, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 44. Ангел Грънчов, 14. Елитон, 16. Сидклей, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио, 99. Радослав Кирилов (66′ 55. Светослав Диков), 10. Георги Русев, 8. Педриньо (66′ 8. Педриньо), 9. Александър Колев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 28. Емил Ценов, 45. Преслав Антонов, 55. Светослав Диков

Треньор: Тодор Янчев

Главен арбитър: Станислав Тодоров
Източник: moreto.net