София. Спортист Своге записа драматична победа в ББЛ А група.

...

Драматична победа за Спортист Своге в дербито с ЦСКА

София. Спортист Своге записа трагична победа в ББЛ А група. В столичната зала „ Триадица “ довечера отборът завоюва дербито с ЦСКА с 81:76. Двубоят мина през доста обрати, като спечелилият бе избран в последните секунди.

Победата бе шеста за Спортист, който има и две провали, до момента в който столичният отбор към този момент е с баланс 7-3.

„ Червените “ вкараха първите 7 точки в мача, само че малко по-късно отборът от Своге направи мощна серия и след 10 минути игра се откъсна с 28:17. Вторият интервал бе много по-равностоен, само че баскетболистите на Емил Горанов се възползваха от множеството неточности на противника си и на почивката преднината им още веднъж бе двуцифрена – 42:30. Много мощно от тях стартираха Джими Хънт и Борис Матраков, вкарали общо 30 от точките за тима си досега.

След паузата обаче армейците демонстрираха друго лице. Те подвигнаха успевамостта си от тройката и преди заключителната четвърт обърнаха за 60:56. Драмата продължи и през последните минути, като двата тима непрекъснато си разменяха водачеството. 25 секунди преди сирената Спортист поведе със 79:76. Христо Ценов взе спиране, след което обаче отборът му изпусна да прати мача в продължение след несполучлива пукотевица от тройката, а два наказателни удара на играчи на противника оформиха крайния резултат.

Игралият без промяна Джими Хънт бе в основата на триумфа с 35 точки. Много мощен мач направи и Борис Матраков с 21 точки и 11 битки, а Симеон Ценов приключи с 10 точки и 9 битки.

За ЦСКА Димитър Генов се регистрира с 20 точки и 12 битки, а малко не стигна на Мартин Русев за трипъл-дабъл – 19 точки, 11 битки и 8 асистенции. Александър Димитров осъществя 16 точки.
Източник: focus-news.net