Снимка PexelsБаскетболистите на Черно море Тича продължиха черната си серия

...

Черно море Тича изгуби от Балкан във Варна

Снимка Pexels

Баскетболистите на Черно море Тича продължиха черната си серия в елита на България. Варненци изгубиха от Балкан със 78:99 в своята зала " Христо Борисов ". Победата бе 15-за гостите през сезона.

Ботевградчани още веднъж взеха мача в третата част, в която осъществиха 6 от 16-те си тройки в срещата, написа

Въпреки голямата пауза, в която бе и ковид пандемията, обхванала 2/3 от състава на  Черно море  последните две седмици, варненският отбор излезе освободено и изглеждаше чудесно през първото полувреме. Домакините бяха без Пламен Алексиев и Михаил Молдов, само че все пак в един от най-пълните си формати този сезон.

Балкан  бе във Варна без локалното момче  Божидар Аврамов,  като евентуално разчиташе и на традицията да побеждава без проблем " моряците " към този момент няколко следващи сезона. Като титуляр започва  Станимир Маринов , за първи път през сезона в НБЛ.

Високите играчи на  Черно море  Георги Боянов и Терънс Томпсън се справяха ужасно, като варненци имаха доста мощен % в подкошието и печелеха битката.

Балкан от своя страна съумя да вкара шест тройки до почивката, и въпреки в първата част на няколко пъти да изгуби водачеството, във втората държеше минимална преднина за  45:42  на почивката.

Две тройки и при започване на третия интервал за първи път направиха разликата двуцифрена в интерес на ботевградчани, които излязоха от съблекалнята много съсредоточени и нападателни. Нападението на Черно море пък много се загуби в тази защита, а тройките заваляха за Балкан, с цел да качат задатъка до 16 точки с експлоадиране на  Крис Минков.

" Зелените " просто не спираха да бележат панер след панер, а след 13-2 съвсем си взеха решение мача. В края на третата част гостите водеха с 22, след шест тройки в тази десятка. Интересното е, че Балкан реши и предходното си посещение във Варна с сходна трета четвърт и  30:14  в нея, до момента в който през днешния ден вкара  33 против 14 .

Черно море се възползва от отпущането на гостите и направи серия от 10-0, с цел да се върне по-близо до противника. Липсата на тренировки и игрова процедура обаче липсваха в тима на Галин Стоянов, до момента в който ритъмът на Балкан бе задоволителен за нов триумф. Балкан отговори на поредицата на противника със своя от 9-0, с цел да възвърне солидната преднина.

Седем играчи на гостите приключиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха  Дарко Балабан  с 15,  Сияни Чеймбърс  с 14 и  Крис Минков  с 13. На никой не му се наложи да играе повече от 25 минути в мача.

Терънс Томпсън  завърши с 19 точки и 14 битки за Черно море,  Георги Боянов  завърши с 12-те си точки от първото полувреме, а Мартин Стефанов вкара 14.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.