Слоун Стивънс, най-високо поставената тенисистка на откритото първенство по тенис

...

Слоун Стивънс се класира за четвъртия кръг на US Open

Слоун Стивънс, най-високо поставената тенисистка на откритото състезание по тенис на Съединени американски щати, победи Виктория Азаренка и се класира за четвъртия кръг. Американката и миналогодишна победителка на US Open надделя съперничката си от Беларус с 6:3, 6:4. Стивънс завоюва два пробива за първия сет, само че във втория стартира по-трудно и Азаренка даже завоюва серивс-гейм на нула. Кратка отмора поради дъжд обаче още веднъж даде преимущество в играта на американката и след нови три пробива тя завоюва мача, траял 70 минути. " Когато нещата станаха сложни, аз продължих да се боря с всички сили и завоювах. Играех против някогашна победителка в шампионати от Големия шлем, тъй че трябваше да бъда на равнище и в сложните моменти ", сподели тя. Поставената под номер 15 Елизе Мертенс продължи да се показва добре на шампионата, откакто победи с 6:3, 7:6(4) Барбора Стрицова. До началото на седмицата белгийката не беше печелила мач на откритото състезание на Съединени американски щати. Рускинята Мария Шарапова също продължава напред след победа с 6:2, 7:5 против Сорана Кърстя от Румъния.