След най-големия успех понякога идва и най-големият провал. Точно това

...

Испания донесе най-тежката загуба в историята на Хърватия

След най-големия триумф от време на време идва и най-големият неуспех. Точно това се случи на хърватския футбол.

Два месеца откакто стана международен вицешампион, отборът на треньора Златко Далич записа най-тежката загуба в историята на родината си.

На стадиона в Елче Испания разгроми с 6:0 хърватите в среща от група 4 на лига А на Лигата на нациите. В състава на гостите бяха 6-има титуляри от съветския мондиал - капитанът Лука Модрич, Иван Ракитич, Марсело Брозович, Симе Върсалко, Домагой Вида и Иван Перишич.

През втората част на първото полувреме Саул и Марко Асенсио се разписаха за домакините, а вратарят Ловре Калинич си вкара автогол. След почивката Родриго, Серхио Рамос и Иско направиха срама на хърватите огромен.

Преди този дуел най-голямата загуба за хърватския футбол бе 1:5.

Два пъти разгромното проваляне идва от Германия. Това става по време на Втората международна война - през 1941 и 1942 година

Преди 9 година Англия удря със същия резултат хърватите.

За Испания пък дуелът в Елче бе 38-ият домашен мач подред, в който националният тим не записва загуба. За последно иберийците паднаха вкъщи през 2003 година - 0:1 в европейска подготовка.

В друга среща от лига А Белгия завоюва с 3:0 гостуването си на Исландия. Така треньорът Роберто Мартинес е със статистика 16 победи, 1 тъждество и 1 загуба. /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg