След като България преди почти 30 години първа призна Република

...
След като България преди почти 30 години първа призна Република
Коментари Харесай

Коренна промяна на политиката ни към македонците!

След като България преди съвсем 30 години първа призна Република Македония и направи всичко допустимо тя да се утвърди като самостоятелна страна, след това провалът на нашата „ македонска политика “ и невъзможността да установим тесни връзки на съдействие са явни.

Тази позиция изрази пред БНР политологът Николай Василев.

Според Василев през последните години историци, „ всичките сътрудници на Държавна сигурност “, основават в медийното пространство „ една доста подправена визия за това, което се случва в Македония “.

Трябва радикално да се промени политиката на България към Северна Македония, счита политологът. 

„ Много неща са пропуснати. Няма да се случи по този начин, както желаят твърдите български националисти – от раз да се каже: историята е била такава, такава, такава. Това е развой, който би трябвало да е доста по-всеобхватен ", разяснява Николай Василев в предаването „ Хоризонт до обед “.

По думите му не можем да чакаме с една историческа комисия внезапно да се решат наслагвания, които са на повече от век.

Николай Василев е бил консултант на вицепрезидента Тодор Кавалджиев, както и консултант в политическия кабинет на Николай Ненчев в Министерството на защитата. Автор е на книгите „ Триумфите и злополуките на българската дипломация ” и „ Битката за България ”.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР