След дълга пауза в състезателния календар на България, в събота

...

19 медала завоюва Таекуондо Клуб Нерон от Олимпийски Таекуондо Таланти 2022

След дълга пауза в спортния календар на България, в събота 08.10.2022 година в гр. Горна Малина се организира шампионатът Олимпийски Таекуондо Таланти 2022.

На надпреварата взеха присъединяване над 500 състезателиот 25 тима от цялата страна.

Таекуондо Клуб Нерон - гр. Кюстендил се включи в шампионата с 24 участника от Кюстендил и от София във възрастови групи Деца и Кадети.

След оспорвани борби и спиращи дъха финали резултатът е завоювани 19 медала от 24 състезателиза Таекуондо Клуб Нерон - гр. Кюстендил:

9 златнимедала

2 сребърнимедала

8 бронзови медала.

Това пък от своя страна подреди клуба на 3 - то място отборно в крайното класиране.

" Кулминацията на надпреварата беше финалната среща във възрастова група деца II гр. - 30 кг., където след две изрично взети победи с 2:0 рунда, най-изявения играч на клуба - Ивайло Петров се срещна с дългогодишния първенец без загуби в категорията, Красимир Гетов от Ботевград.

Талантливото дете от Кюстендил, извърши сполучливо тактиката дадена му от неговия треньор Милен Гочев и след зрелищната борба съумя да завоюва 2: 1 рунда и по този начин спвчели златния орден.

В новооткритата зала на Търговска колегия Нерон в Кюстендил, Ивайло се подговя със заслужилия треньор на спорта Милен Гочев, а Румен Омерски, дълготраен треньор по лека атлетика и кондиционен треньор в гр. Кюстендил, дава отговор за неговата кондиционна подготовка.

Клубът приветства всички искащи да станат част от тима и чака с неспокойствие нови попълнения ",заявиха от клуба.
Източник: dnews.bg