Сидни Кросби вкара златен гол във втората минута от добавеното

...

Сидни Кросби постави точка на обрата на Питсбърг срещу Филаделфия

Сидни Кросби вкара " златен " гол във втората минута от добавеното време и сложи точка на обрата, който първенците от Питсбърг направиха вкъщи против Филаделфия.

Едмънтън победи Бостън като посетител

Канадците сложиха завършек на черна серия надалеч от вкъщи

Гостите поведоха с 3-4 по-малко от четири минути преди края, само че Джейк Гюнцел изравни 64 секунди преди сирената. По-рано Патрик Хорнквист и Брайн Ръст обезвредиха два гола пасив в последната третина.

" Пингвините " откриха резултата в първата част, само че Флайърс вкара три безответни попадения след първата отмора посредством Шейн Гостисбехер, Травис Конечни и Шон Кутурие.

Резултати в НХЛ от мачовете играни в понеделник, 27-ми ноември 2017-а:
Чикаго Блекхоукс - Анахайм Дъкс 7-3 (3-0, 3-2, 1-1)
Уинипег Джетс - Минесота Уайлд 7-2 (2-2, 2-0, 3-0)
Монреал Канейдиънс - Кълъмбъс Блу Джакетс 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)
Ню Джърси Девилс - Флорида Пантърс 2-3 (0-0, 0-1, 2-2)
Питсбърг Пингуинс - Филаделфия Флайърс 5-4 прод. (1-0, 0-3, 3-1, 1-0)

Класирания, Източна конференция:
Столична дивизия: 1. Ню Джърси Девилс 32 точки / 24 точки, 2. Кълъмбъс Блу Джакетс 31 / 24, 3. Ню Йорк Айлъндърс 30 /23, 4. Вашингтон Уизардс 29 / 25
Атлантическа дивизия : 1. Тампа Бей Лайтинг 34 / 23, 2. Торонто Мейпъл Лийфс 31 / 25, 3. Детройт Ред Уингс 25 / 24, 4. Бостън Брюинс 24 / 22

Западна конференция:
Централна дивизия: 1. Сейнт Луис Блус 35 точки / 24 мача, 2. Уинипег Джетс 33 / 24, 3. Нешвил Предейтърс 31 / 23, 4. Чикаго Блекхоукс 27 / 23
Тихоокеанска дивизия: 1. Вегас Голдън Найтс 31 / 22, 2. Лос Анджелис Кингс 29 / 24, 3. Калгари Флеймс 27 / 23, 4. Сан Хосе Шаркс 26 /22