Звездата на LIV Golf Phil Mickelson пристигна във Valhalla, за

...

Phil Mickelson счупи забележителен рекорд на PGA Championship, преди да не успее да защити титлата

Звездата на LIV Golf Phil Mickelson дойде във Valhalla, с цел да вземе присъединяване в PGA Championship - и американецът в никакъв случай не може да бъде изключен от конкуренцията.

Въпреки че към този момент не се квалифицира посредством класацията, защото звездите на LIV Golf не печелят точки за класиране, Микелсън към момента получава предложения за множеството огромни шампионати като някогашен победител. Той е шесткратен огромен първенец, като може би най-известната му победа идва, когато завоюва втория си PGA шампионат на остров Киава през 2021 година

Победата подсигурява, че Микелсън влезе в историята, защото той стана най-старият огромен шампионат победител в историята на възраст 50 години, 11 месеца и 7 дни. Той държеше преднината от 54 дупки до последния ден, записвайки 73 във финалния рунд, с цел да завоюва купата пред Брукс Коепка и Луис Оостхуизен с два удара.

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ: Рори Макилрой се усмихва на Съединени американски щати PGA единствено часове след потвърждаването на развода на Ерика Стол
ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ: Каролин Возняцки...