Шумотевицата около красивата нова посланичка на Украйна у нас продължава

...
Шумотевицата около красивата нова посланичка на Украйна у нас продължава
Коментари Харесай

Шумотевицата расте. Украйна проговори за красивата посланичка

Шумотевицата към красивата нова посланичка на Украйна у нас продължава с цялостна мощ. Киев проговори за решението да изпрати Олеся Илашчук у нас.

Министерството на външните работи на Украйна отбрани назначението на Илашчук за дипломат на Киев в София, като разгласи, че тя притежава тапия по интернационалните връзки, заяви РИА Новости.
-->
Изявлението се дължи на акцията, подхваната от украински и съветски медии, че Илашчук няма уместно обучение, с цел да оглави посолство. Указът на президента Володимир Зеленски за промяна на досегашния първи посланик на Киев Виталий Москаленко бе обнародван в края на предходната седмица.

В своя Facebook Илашчук се показва като сексолог и фамилен терапевт.  Украински медии цитираха и престъпно следствие на компания за търговия с диаманти от Сиера Леоне, в която Илашчук е работила, само че не е измежду разследваните. 

" Що се касае до назначението на Олеся Илашчук на поста дипломат, то в Министерството на външните работи на Украйна имаме информация, че тя се е дипломирала с отличие по компетентност " Регионални проучвания " в катедра " Международни връзки " на Факултета по история, политология и интернационалните връзки на Черновицкия народен университет " Юрий Федкович ", се споделя в изказването на Министерство на външните работи на Украйна, съобщи „ Сега ”.

От ведомството допълват, че българското държавно управление е одобрило кандидатурата на Илашчук, а назначението за посланици на хора, които не са дипломати от кариерата, е нормална интернационална процедура.

Вчера Илашчук откри канал в Телеграм, в който тази заран се оплака, че някой организира против нея дискредитираща акция.

" Виждам доста погрешна информация и негативизъм към мен. Е, дано враговете знаят, че за мен преди всичко е моята родна Украйна и аз ще кажа истината. И може ли да се съди за индивида единствено по думите? Ще бъде правилно да се каже какво всъщност съм направила ", написа новата посланичка на Киев в София.

Вчера е посветила три известия на присъединяване си в конференцията с украинските посланици, в която е взел участие и президентът Зеленски. Първият й пост в Телеграм канала е отдаден на назначението й в България, какъв брой си наподобяват българската и украинската природа и какъв брой се вълнува от новата си работа.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР