Шотландия вече е на точка от престижна промоция в елитната

...

Само точка дели Шотландия от най-силните

Шотландия към този момент е на точка от влиятелна промоция в елитната Дивизия “А ” на Лигата на нациите, откакто съкруши Република Ирландия с 2:1 в Глазгоу в мач от група 1 на Дивизия “Б ”. Този резултат донесе 2 точки задатък на “гайдарите ” пред Украйна преди решителния пряк мач сред двата отбора в борбата за първото място. Заради войната срещата във вторник ще се играе в Краков, което улеснява символичните посетители, които на всичко от горната страна имат и психическо преимущество поради триумфа си с 3:0 над украинците преди дни.

На шотландците им се наложи да вършат поврат, тъй като ирландците поведоха посредством Джон Игън, който се разписа след 18 минути игра.

Домакините обаче се постановиха през второто полувреме, когато първо Джак Хендри изравни в 49-ата, а след това Райън Кристи донесе успеха от дузпа в 82-рата.

Последният кръг ще е значим и за Ейре, който не би трябвало да губи от Армения в Дъблин, с цел да не изпадне от дивизията.