Шампионката през 2008 година Агниешка Радванска (Полша) спаси два мачбола

...

Радванска оцеля след два мачбола

Шампионката през 2008 година Агниешка Радванска (Полша) избави два мачбола и се класира за третия кръг на шампионата по тенис на трева в Ийстбърн с награден фонд 917 хиляди $. Радванска отстрани поставената под номер 15 Даря Гаврилова (Австралия) с 5:7, 7:6(4), 6:0. Полякинята, която играе в първия си шампионат от април насам след контузия на гърба, беше покрай отпадане, откакто позволи поврат в първия сет от 4:1, а във втората част позволи пробив за 5:6. В идващия гейм Гаврилова на два пъти пропусна да затвори мача със личен сервис, а в тайбрека Радванска взе четири от последните пет разигравания, с цел да изравни резултата. Австралийката се срина и в третата част полякинята победи без особени усложнения. За място на четвъртфиналите Радванска ще се изправи против двукратната шампионка на " Уимбълдън " и номер 3 в схемата Петра Квитова (Чехия). Квитова, финалистка в Ийстбърн през 2011 година, пласира 27 печеливши удара при триумфа над украинката Катерина Бондаренко със 7:5, 6:3, откакто навакса закъснение от 1:3 гейма във втория сет. Полуфиналистката от предишния сезон и сложена под номер 13 Йоана Конта (Великобритания) не позволи пробив и завоюва безапелационно против Александра Крунич (Сърбия) с 6:1, 6:3. В третия кръг представителката на домакините ще срещне лидерката в схемата и победителка в шампионата през 2009 година Каролине Возняцки (Дания). 14-ата сложена Барбора Стрицова от Чехия надви с 6:1, 6:4 над Дона Векич (Хърватия), а идната й съперничка ще бъде поставената под номер 2 и защитаваща купата си от предишния сезон Каролина Плишкова също от Чехия.