Шампионът Балкан победи ЦСКА с 80:71 (15:16, 28:17, 21:14, 16:24)

...

Балкан се събуди и изравни полуфиналната серия срещу ЦСКА

Шампионът Балкан победи ЦСКА с 80:71 (15:16, 28:17, 21:14, 16:24) като хазаин в Ботевград във втората среща от полуфиналния конфликт сред двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни резултата в серията на 1:1 триумфа.

Играе се до три победи от пет вероятни мача, като идващите два ще се състоят в София на 17 и 19 май. При тъждество 2:2 победи, Балкан ще бъде хазаин в петия съдбоносен дуел на 22 май.

Началото на срещата в „ Арена Ботевград “ бе доста оспорвано, преди домакините да се откъснат с по-голяма разлика в последните 3 минути от първото полувреме. Гостите водеха с 33:28, само че Балкан реализира серия от 15 безответни точки за задатък от 43:33 на почивката.

Ботевградчани започнаха второто полувреме в същия темп и подвигнаха разликата до 20 точки, възползвайки се от по-добрата си пукотевица за 3 точки. ЦСКА опита да понижи изоставането си, само че Балкан задържа преднина от над 13 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 64:47.

В заключителните моменти „ алените “ на няколко пъти се приближиха на 9 точки от съперника, последно при 66:75 две минути и половина преди края на срещата. Николаос Дипларос вкара тройка за Балкан и още веднъж усили разликата, а при оставащи 40 секунди Брандън Йънг също осъществя 3 точки, скъсявайки пасива на гостите до 71:78, само че до поврат не се стигна и успеха отиде на сметката на Балкан. Най-голямата преднина на първенците бе 22 точки.

Мануел Суарес изигра отличен мач за домакините и приключи с 22 точки, 11 битки и 2 асистенции, а Дипларос се регистрира с 14 точки и 3 битки. Павлин Иванов вкара 13 точки за триумфа, а Христо Захариев добави 11. Димитър Димитров не се появи в игра.

За ЦСКА най-резултатен бе Таменанг Чо с 19 точки, 12 битки и 2 асистенции, а Брандън Йънг се включи с 16 точки, 3 битки и 4 асистенции. Венцислав Петков и Драган Зекович не взеха присъединяване в мача.

Българска телеграфна агенция / Автор: Кремена Младенова