Селекцията на домакина Бразилия започна стилно кампанията си на Копа

...

Класическа Бразилия на старта на Копа Америка

Селекцията на домакина Бразилия стартира стилно акцията си на Копа Америка 2019, откакто надви с 3:0 над Боливия в откриващия мач в конкуренцията, игран на „ Естадио до Морумби ” в Сао Пауло. И трите попадения за „ селесао ” пристигнаха през второто полувреме, откакто през първите 45 минути „ зелените ” стояха съвършено на терена в най-големия бразилски град.

Дузпа след VAR в 50-тата минута даде задатък за Бразилия, откакто прецизен бе Фелипе Коутиньо, а три по-късно още веднъж футболистът на Барселона бе прецизен, засичайки с глава центриране отдясно на Роберто Фирмино. Пет преди края пък резервата Евертон означи страховит гол, с цел да направи разликата класическа.

Логично след изиграването на първия двубой Бразилия оглави група А с три точки, до момента в който Боливия остана финален с нула. Перу и Венецуела е другият мач от групата и ще започва в 22,00 часа българско време.