Считаме, че това, което започваме сега следва да има широк

...
Считаме, че това, което започваме сега следва да има широк
Коментари Харесай

МГЕРБ: В България се води война на пътя, нашата цел е да й противодействаме

„ Считаме, че това, което започваме в този момент следва да има необятен народен отзив, който да активизира и засилва оптимално доста представители в нашата страна, без значение от кой набор са. Каузата е доста значимо да се случи в този момент, тъй като е виновна към всеки един от нас. Нашата цел  е да понижим броя на пътнотранспортните катастрофи и особено на тези, които са породени от водачи, използвали алкохол и наркотични субстанции ”. Това съобщи Георг Георгиев по време на кръглата маса отдадена на самодейността на МГЕРБ „ Избери живота ”.

Георгиев заключи, че единствено на четвърти август тази година са се случили 26 тежки катастрофи с шестима починали и 34 ранени, а от началото на месеца тежките катастрофи са 80, с 8 починали.

„ От началото на годината тежките катастрофи за 3337, с 295 починали и близо 5000 ранени. За 2021 година починалите са 270, а ранените 4055. Статистиката от последните няколко месеца  показва, че над 50 % от произшествията  са породени от водачи използвали алкохол и опития. За страдание две от най-печално известните станали такива, бяха породени още веднъж от хора под въздействието на наркотични субстанции, които лишиха два човешки живота. Това са  престъпно отнасящи се на пътя водачи, които пледират за почтени. Ние би трябвало да като младежи да отворим очи  и да признаем, че в България се води война ”, добави той.

По думите на Георг Георгиев доста хора живеят с чувството, че могат да провокират злополука и да си тръгнат безнаказано.

„ Ако всички ние като младежи не си подадем  ръка и не сложим едно начало за минимизиране трагичните числа, ние не бихме могли да приказваме за по-нататъшни, по-важни дейности и овластяване на младежите. За следващ път депозирам ръка и на останалите политически обединения, с които може да имаме разнообразни възгледи, на това е една самодейност, което няма цвят, а на пътя умират от хора от всички политически партии ”, добави Георгиев.

Антоанета Байчева, представител на фондация  „ Ханз Зайдел ” бе безапелационна, че тематиката която се  разисква, е освен значима, а  и животоспасяваща.

„ Като български жител и като майка се надявам, че през днешния ден вършим първата стъпка за намиране на решение на този проблем. До този миг опитите очевидно не са реализирали резултати. Необходимо е неизменност, поредност в дейностите и последователност. Надявам се, че младежите ще изградите тази акция като непартийна, тъй като тя визира всички български жители ”, сподели още тя.

Тя съобщи, че би трябвало да се откри метод и българите да се включат интензивно  в противодействието на това уродливо събитие.

Драгомир Младенов от МГЕРБ показа задгранични  практики, които водят да намаляването на жертвите на пътя.

„ За дребен интервал от време  „ Визия нула ”  има доста положителни резултати като образец по тази причина са Норвегия и Швеция, където  са реализират положителни резултати от нея. Прави усещане, че където тази стратегия е призната има необятен политически консенсус. За нас е значимо да създадем това събитие надпартийно. Можем да работим за присъединението на  обособени общини от България  във „ Визия нула ”. Другата процедура за понижаване на жертвите на пътя  е проповядването на морал. Активното разпространение на обичаен морал е извънредно значима предварителна защита, която може да докара до понижаване на пътните произшествия ”, безапелационен бе Младенов.

Даниел Александров, който е играч по класическа битка бе безапелационен, че спортът превъзпитава младите  и ги вкарва в правия път.

„ Като състезател имам  медали и без да желая се бях трансформирал в кумир на по-малките деца, осъзнах го едвам когато взех решение да приключа спортната си кариера. Това за мен, обаче и огромна отговорност, тъй като за тях съм модел на подражателство.  Спорът е методът, който ти дава самочувствие и убеденост да си някой в обществото.  Проблемът с жертвите на пътя е  ужасяващ и би трябвало да се обединеним, с цел да му противодействаме.  Умират наши другари и наши близки, боли ни. България е дребна дано се съберем и бъдем дружно ”, прикани той.

Николай Алгафари от МГЕРБ също бе безапелационен, че концепцията на акцията „ Избери живота ” е да бъде надпартийна.

„ Идеята е в тази акция да не вкарваме никакво политика, тъй като в случай че се обединим може да реализираме резултат ” съобщи той. Алгафари уточни психотерапията като метод за предварителна защита на пътнотранспортните катастрофи.

„ Проблемът в България е, че когато вървиш на психотерапия те мислят за вманиачен, само че не е по този начин. Това е метод за себеосъзнаване. Когато младежите са тъжни те с пробват да избягат от действителността с опиатите и алкохола, само че откакто спре действието резултатът е още по-лош ”, разясни той.

Арх. Николай Диков заключи, че Столична община ползва ограничения за възстановяване на пътната инфраструктура и  ограничаване на колите. „ За тези три години са регистрирани 28 000 пътни произшествия, 930 са свързани с боричкане на пешеходци. Този проблем и проучен и за него се взимат съответни ограничения като физически ограничавания на скоростта ”, добави той.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР