Руският агресор, който започна пълномащабна непредизвикана война срещу Украйна на

...
Руският агресор, който започна пълномащабна непредизвикана война срещу Украйна на
Коментари Харесай

Разкриха подробности за кошмарната преговорна позиция на Русия

Руският агресор, който стартира пълномащабна непредизвикана война против Украйна на 24 февруари, в този момент е в доста по-неизгодна преговорна позицията, в сравнение с в първите седмици на войната, съобщи организация УНИАН.

Киев показа рекомендациите си във връзка с гаранциите за сигурността, откакто победи Руската федерация и деокупира своите земи от нашествениците. Препоръките бяха показани от ръководителя на украинската президентска канцелария Андрий Ермак. Бившият общоприет секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен също е взел участие в създаването на стратегическия документ, който сплотява Украйна със страните, които ще работят като гаранти на сигурността.

Има големи разлики в параметрите по контракта и в преговорните позиции на Украйна и Русия в този момент, в сравнение с през месец март в Истанбул, където също бяха извършени диалози, само че без резултат. Ето какви са те:

През месец март Русия и Китай са били измежду евентуалните гаранти за сигурност. През септември двете страни не участват в листата.

През март Украйна е била подготвена да промени конституцията си и да подсигурява, че няма да се причисли към НАТО. Сега, през септември, желанието за присъединение към НАТО е записано в конституцията, гаранциите за сигурност не могат да бъдат сменени с безпристрастен статут.

През март гаранциите за сигурност не са се отнасяли за Крим и другите краткотрайно окупираните украински земи. През септември териториалният обсег на гаранциите се разгръща върху цялата територия в границите на интернационално приетите граници на Украйна (в които е Крим).

През март е била обсъждана възбрана за разполагане на непознати войски в Украйна и провеждането на военни учения с такива. През септември Киев показва, че на Украйна не може да се забрани да укрепи качествата си за самозащита от евентуална нова офанзива на Русия.

Документът стана прочут в украинските медии като „ Киевски контракт за сигурност “. Като евентуални гаранти са изброени разнообразни страни, измежду които Съединени американски щати, Англия, Канада, Турция, Италия, Франция, Германия и балтийските страни. Русия, Индия и Китай не са вероятни гаранти.

Украйна сега организира огромна и сполучлива контраатака против съветските военнопрестъпници, освобождавайки още свои територии от съветския мрак. От Кремъл към този момент има все по-ясни сигнали, в това число от Сергей Лавров, че Русия желае да седне на масата на договаряния. Украинският президент Володимир Зеленски обаче ясно акцентира, че с терористи няма да договаря, а договаряния са вероятни единствено след освобождението на всички украински земи от нашествениците.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР