Русия не е ненадежден партньор, а сега нещата още са

...
Русия не е ненадежден партньор, а сега нещата още са
Коментари Харесай

Синдикален лидер произнесе сурова присъда на Русия

Русия не е обезсърчителен сътрудник, а в този момент нещата още са се объркали още - политиката е изместила стопанската система. Това стана ясно от думите на президента на синдикалната организация КТ " Подкрепа " Димитър Манолов пред Нова телевизия.

Той уточни, че е обезпокоен от контракта с Газпром, защото е при изискване " вземи или заплати ". По думите му говоренето по тематиката е толкоз разнопосочно, че не можеш да му хванеш края. " Не знам дали няма да се наложи да платим това, което не сме употребили ", добави Манолов.

„ Това изискване е измислено от холандците, които са разкрили природния газ години преди руснаците. Въвели са условие, с цел да има непоклатимост на произвеждане, доставки и тн. Което си заръчал, го плащаш, без значение дали го ползваш. Сега като не употребяваме газа, само че имаме контракт с тях, нямам концепция дали няма да платим и това, което не сме употребили. Тогава към този момент става ужасно ”, разясни той.

Според него концепцията е Русия да бъде избутана от пазара, което не е ясно по какъв начин ще стане.

Президентът на КТ " Подкрепа " разяснява и оповестения от " Булгаргаз " търг за закупуване на полутечен газ. Манолов съобщи, че този пит търгове работят назад на естествената пазарна логичност. По думите му ще има стеснен кръг предлагащи, които търсят преференциални за тях условия. Ще се наложи да си купим газ на доста висока цена, добави той.

Манолов засегна и тематиката за размера на минималната работна заплата. Според него 770 лева са незадоволителни. Едно служебно държавно управление не може да направи доста във връзка с приходите. Най-добре е тези диалози да се водят към края на годината, добави ръководителят на КТ " Подкрепа ".

Той разяснява и обстановката с така наречен енергиен преход. Въглищната ни енергетиката се държи по този начин, като че ли е пред закриване. Подходът към тематиката би трябвало да се промени, да избием от главата си концепцията за закриване, уточни Манолов. Ако унищожаваме въглищната си енергетика, оставаме без 40% от това, което произвеждаме, сподели още той.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР