Роденият в Русе руски национален вратар Александър Георгиев отрази 20

...

Александър Георгиев отрази 20 удари за победа на Рейнджърс

Роденият в Русе съветски народен вратар Александър Георгиев отрази 20 от 23-те отправените към него удари при значимата победа на неговия Ню Йорк Рейнджърс с 5:3 при гостуването на Ню Джърси Девилс в дуел от Националната хокейна лига.

В края на първата част Георгиев беше контузен и бе заменен в последните две минути, само че по-късно се завърна на леда.

Мачът мина през много премеждия. Рейнджърс поведе с 3:0, Девилс изравни за 3:3 в шестата минута на третия интервал. Оставаха три минути до края на срещата, когато при числено преимущество шведът Мика Зибанеяд стреля мощно под горната греда на вратата на Блекууд и означи четвърти гол за нюйоркчани. Петото попадение падна на празна врата в последните секунди.

Рейнджърс към този момент има 52 точки и заема петото място в Източната дивизия на НХЛ – единствено на 4 от четвъртия Бостън, който държи последната позиция, даваща право на присъединяване в плейофите..
Източник: bnr.bg