Рим. Италия направи задължителна ваксинация срещу Covid-19 за хората на

...
Рим. Италия направи задължителна ваксинация срещу Covid-19 за хората на
Коментари Харесай

Преглед на някои от основните теми в британския печат

Рим. Италия направи наложителна имунизация против Covid-19 за хората на възраст 50 или повече години, като това се прави в границите на напъните за облекчение на натиска върху лечебните заведения и понижаване на смъртните случаи на фона на трагичен скок на инфекциите, написа The Guardian .

Мярката е измежду най-строгите за наложителна имунизация и в Европа и влиза в действие неотложно. Този ход беше единомислещо подсилен от министрите макар различията сред партиите, които съставляват необятната коалиция на премиера Марио Драги преди съвещанието на кабинета в сряда.

Италия също стегна разпоредбите си за ваксини на работното място и от 15 февруари хората на възраст над 50 години, които работят в обществения или частния бранш, ще би трябвало да показват здравен пропуск, доказващ имунизация или възобновяване от Covid-19.

Болниците са под възходящ напън поради разновидността Омикрон. Италия записва 189 109 нови инфекции в сряда и 231 смъртни случая, с което броят на смъртните случаи доближи 138 276, най-високият в Европа след Обединеното кралство.

Здравният министър Роберто Сперанца сподели, че две трети от пациентите с Covid-19 в интензивните отделения са неимунизирани, както и 50% от пациентите, лекувани в елементарни отделения.

„ Правим този избор, с цел да ограничим допустимо най-вече неимунизираните, защото това е, което предизвиква тежестта върху нашата болнична система “, сподели Сперанца пред италианските медии след съвещанието на кабинета.

Бизнес водачите приканиха държавното управление да направи имунизацията наложителна за всички служащи поради опасенията, че последната вълна от пандемията може да забави стопанската система.

Драги се опита да разшири наложителната имунизация предходната седмица, само че кабинетът не съумя да контракти мярка и по тази причина договарянията бяха отсрочени.

„ Искаме да забавим растежа на кривата на инфекцията и да накараме италианците, които към момента не са имунизирани, да се имунизират “, сподели Драги при започване на съвещанието на кабинета, съгласно осведомителната организация ANSA. „ Целим се към възрастовите групи, които са най-застрашени от хоспитализация, с цел да понижим натиска върху лечебните заведения и да спасим животи. В същото време желаеме да запазим учебните заведения и предприятията отворени “.

В страната към този момент има наложителна имунизация за здравни служащи, учители и полиция.

Австрия прави имунизациите наложителни за лицата над 14 години от февруари, до момента в който Германия възнамерява да вкара наложителна имунизация за възрастните.

Последният ход на Италия следва стягането на ограниченията във връзка с по този начин наречения супер зелен пропуск предходната седмица. От понеделник хората към този момент няма да могат да вечерят в или отвън ресторант, да вървят на фитнес или да употребяват публичен превоз, в случай че не могат да потвърдят имунизация или възобновяване от Covid.

***

Токио/Канбера. Австралия и Япония насочиха явен сигнал към Китай с подписването на „ исторически “ пакт, който сплотява напъните им в региона на сигурността, разясняват в редакцията на английския вестник The Times .

Лидерите на Австралия и Япония подписаха съглашение за защита, което ще разреши на въоръжените им сили да работят един до друг на територията на една друга в последното изпитание да се опълчват на възходящата убеденост на Китай.

Споразумението за взаимен достъп (RAA) беше разказано от двете страни като историческа стъпка и нарежда Япония като втория най-съществен сътрудник на Австралия в региона на сигурността след Съединени американски щати.

Ван Венбин, представител на китайското външно министерство, предизвести, че съглашението не би трябвало да „ насочва или подкопава ползите на която и да е трета страна “.„ Надяваме се, че Тихият океан ще бъде океан на мира, а не място за безредици “, сподели той.

***

Брюксел. Европейският съюз не взе участие в директни договаряния с Русия за гаранции за сигурност заради вътрешни разлики във връзка с личната си отбранителна тактика и липса на въздействие във външната политика, се споделя в публикация на английския вестник The Financial Times .

Припомня се, че идната седмица съветски публични лица ще проведат срещи с делегации на Съединени американски щати и НАТО, пренебрегвайки настояванията на Европейски Съюз, че той също има право да взе участие в договарянията. Ето за какво Върховният представител на Европейски Съюз по външните въпроси и политиката за сигурност Жозеп Борел предизвести Руската федерация и Съединени американски щати да не основават „ сфери на въздействие “ в Европа по отношение на предложенията на Москва за гаранции за сигурност, които биха трансформирали структурата на защитата на континента.

Изданието обръща внимание и на позицията на Борел, който счита, че в този момент не е моментът за договорка като тази от конференцията в Ялта, подписана от водачите на Съюз на съветските социалистически републики, Съединени американски щати и Англия. Според него, както отбелязва вестникът, Брюксел в последна сметка ще би трябвало да играе роля в консултациите с Москва.

На 10 януари в Женева са планувани договаряния сред Руската федерация и Съединени американски щати за гаранции за сигурност. На 12 януари представители на Москва ще обсъдят опасенията си за сигурността в Европа, както и съветски планове, свързани с гаранции за сигурност, на съвещание на Съвета НАТО-Русия в Брюксел, а на 13 януари - на съвещание на Постоянния съвет на ОССЕ във Виена. На 17 декември съветското министерство на външните работи разгласява план на съглашение със Съединени американски щати за гаранции за сигурност и съглашение за ограничения за сигурност на Руската федерация и страните-членки на НАТО. Те бяха предадени на асистент държавния секретар на Съединени американски щати Карън Донфрид на 15 декември.

***
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР