ПСЖ с новия си треньор Луис Енрике и доста обновения

...

Домакинска издънка за обновения ПСЖ

ПСЖ с новия си треньор Луис Енрике и много актуализирания си състав, не съумя да победи Лориен на „ Парк де Пренс “. Двубоят от първия кръг на Лига 1 приключи при резултат 0:0.

Френският първенец бе без своите звезди Килиан Мбапе и Неймар, както и без още куп играчи – Преснел Кимпембе, Норди Мукиеле, Нуно Мендеш, Серхио Рико и Хуан Бернат.

Дебют за отбора обаче записаха много играчи – Люка Ернандес, Милан Шкриняр, Мануел Угарте, Канг Ин Лий, Марко Асенсио и Гонсало Рамош започнаха от първата минута.

След 8 минути игра пристигна първата опция за парижани – Гонсало Рамош стреля от воле, само че ударът му бе избавен.

В идващите минути натискът на „ принцовете “ утихна. Дори три минути преди почивката Лоран Абергел имаше късмет да шокира френския първенец, само че откри гредата зад Донарума.

Втората част се очакваше да стартира с напън на ПСЖ и повече основани шансове, само че нямаше и помен от това.

Чак четвърт час преди края на мача се откри състояние пред френския гранд. Шут на Фабиан Руис обаче бе блокиран.