Селтик е съвсем близо до спечелване на трета поредна титла

...

Селтик докосва титлата след успех над Рейнджър

Селтик е напълно покрай продобиване на трета поредна купа във Висшата лига на Шотландия. " Зелено-белите " победиха с 2:1 вкъщи огромния си противник Рейнджърс в дербито на 36-ия кръг и два мача преди края на сезона имат 6 точки задатък на върха пред " сините ".

Мат О`Райли даде задатък за домакините в 35-ата минута с прецизен удар в близкия ъгъл от наказателното поле.

Превъзходството на Селтик продължи и единствено три минути по-късно Дайдзен Маеда центрира към вратата на гостите, а Джон Лундстрам си вкара автогол в опита си да почисти топката в ъглов удар.

Рейнджърс върна един гол в 40-ата минута посредством Сирил Десерс, който се разписа от близко с глава след асистенция на Дуджон Стърлинг.

Във втората минута на спомагателното време на първата част Лундстрам извърши жестоко нарушаване против Алистър Джонстън и получи червен картон след разглеждане на обстановката от видео помощник реферите.

След почивката домакините още веднъж направляваха събитията на терена, само че пропуснаха няколко положителни благоприятни условия да усилят преднината си посредством резервата Адам Айда и Мат О`Райли. Попадения на Маеда бяха анулирани поради засади. В 55-ата минута О`Райли даже изпусна да се разпише от дузпа, избавена от вратаря Джак Бътланд.

Селтик има 53 трофеи на Шотландия, до момента в който Рейнджърс е с 55 шампионски трофея. " Зелено-белите " могат да си обезпечат първото място и на доктрина още в идващия кръг, когато гостуват на Килмарнък на 15 май.