“Проблемът с липсата на жилище е широко разпространен в българското

...
“Проблемът с липсата на жилище е широко разпространен в българското
Коментари Харесай

Парадокс по български

“Проблемът с неналичието на жилище е необятно публикуван в българското общество и визира разнообразни обществени групи. Поне 2,5 млн. българи дават отговор на изискванията за приемане на общинско жилище. Те живеят при по-малко от 15 кв. м. на човек от домакинство, което се приема за пренаселено жилище. “, сподели Стефан Кръстев един от създателите на отчета “Дом за всеки задача (не) допустима? “, представен от БНР и добавя: “Всеки трети българин, 30% от популацията на България, напълно публично несъмнено от страната, е в жилищна потребност. “

“Общините се единствените проводници на някаква социална жилищна политика. Жилищната политика в България най-малко в последните 15 години е делегирана от страната на общините и се преглежда като обществен проблем, към който те са виновни. Общините обаче съвсем не разполагат нито с финансови, нито с материални запаси, с цел да се оправят независимо. Дори община като София, която има годишен бюджет от 2 милиарда лв., само че има доста лимитирани принадлежности за осъществяване на обществена политика в жилищната сфера. “

Разгледахме статистики по какъв начин се трансформира броят общински жилища през годините. От 1993 година насам, когато тези жилища са били 120 000 на територията на София, сега те са извънредно незадоволителни – по-малко от 9000, а имащите право на такова жилище, записани в картотетките единствено сега, са повече от 10 000. Чакането за такова жилище продължава доста дълго. Освен, че са доста малко, общинските жилища неведнъж се дават и в доста неприятно материално положение. “
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР