Правителството се е опитало да използва кризата в Украйна като

...
Правителството се е опитало да използва кризата в Украйна като
Коментари Харесай

Кирил Петков покани Google да си "играе" на българския "пясък"


Правителството се е пробвало да употребява рецесията в Украйна като опция при договарянията си със международна софтуерна компания. „ Например Гугъл пристигна в България “. Това разяснява министър председателят Кирил Петков, предава Българска телеграфна агенция, като от думите му не стана ясно дали компанията идва за непрекъснато или е била на среща за бъдещи вложения.

Гугъл имат една „ дивизия против хибридните офанзиви “ и им казахме - в случай че желаете да сте конкурентоспособни, би трябвало да сте някъде, където проблемите са най-тежки, уточни той. „ Елате да си играете тук в пясъчника(термин употребен за място, където дадена концепция може да се ревизира в условия близки до реалните) на България, до момента в който сега ни бомбардират с всевъзможни хибридни офанзиви и да създавате инвестиция и софтуерно познание въз основата на това “, уточни министър председателят, обяснявайки за диалозите си с американската софтуерна компания.

Имам удостоверение от Урсула фон дер Лайен, че в идващите няколко седмици тя ще пристигна тук и ще подпишем Плана за възобновяване, заяви още Кирил Петков.

Малко по-късно денем от Брюксел оповестиха, че оценката на проекта ще бъде отсрочено с още един месец. Крайният период от предходното трето подред отсрочване изтичаше през днешния ден, само че стана ясно, че оценката остава за 15 април.

Петков означи, че плануваното в проекта e създаване на най-голямата апаратура за акумулатори в Европа е било и супер мощно конкурентно преимущество в диалога с Гугъл.

С построяването на акумулатори за предпазване на електрическа и с шест геотермални централи в шест района в страната, Правителството се надява да способства за по-голяма непоклатимост на енергийната ни система, оповестява БНР.

Според министър-председателят държавното управление към този момент има запитвания от IT компании, като са почнали още преди войната. „ Другата седмица идва тъкмо подобен бизнес, който има над 2000 програмисти в Русия и Украйна, и ще приказваме дали най-малко част от тях не можем да ги прехвърлим в България “, заяви още министър председателят.

Кирил Петков означи и други благоприятни условия, които сегашното дава.

Вече имаме някаква конструкция за бежанците в България, към този момент имаме йодни таблетки за всички, към този момент имаме нов обзор на вложенията ни в защита, уточни той.

По думите му, рецесията ни е дала и опция да погледнем сериозно на нашата взаимозависимост от енергийни източници. В петък отиваме да забележим какво се случва с прословутата гръцка връзка, добави той. По думите му, никой не е желал да я построи, а в този момент ще я довършат несъмнено за шест месеца.

Петков уточни, че през днешния ден ще бъде на българо-румънската граница, тази вечер във Варна, с цел да види по какъв начин се оправяме с бежанците от Украйна. Той означи, че досега Агенцията за бежанците е можела да обработва по 30 индивида дневно, а в този момент имаме по хиляди дневно.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!

Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР