Почти всеки втори гласоподавател определя отминалите на 11 юли избори

...
Почти всеки втори гласоподавател определя отминалите на 11 юли избори
Коментари Харесай

Галъп: Всеки втори определя изборите като по-честни от предишните

Почти всеки втори гласоподавател дефинира отминалите на 11 юли избори като по-честни от преди, а мощно болшинство от към две трети поддържа машинното гласоподаване. Трима от всеки четирима гласоподаватели упорстват за съставяне на постоянно държавно управление, като се записва доста съмнение дали това ще се случи.



Мандатът, който гласоподавателите дадоха в неделя, отчетливо е за унищожаване на модела на ръководство на ГЕРБ – над две трети от пълнолетните българи го заявяват. Същевременно болшинството не утвърждава прибързването при оповестения от Слави Трифонов план за държавно управление, а и самия му състав. Масовите стремежи са за държавно управление на партиите на смяната, без значение по какъв начин тъкмо ще бъде осъществено. Има влечение и към някаква форма на „ продължение “ на служебния кабинет, сочи изследване на Галъп.



Технологията на преди малко отминалите избори се утвърждава, въпреки мнозина да са останали недоволни от резултата на своята партия. На въпрос за честността на изборите, преобладаващите отзиви са позитивни. 48,5% считат, че изборите са били по-честни от преди, 27,9% - същите като преди, а за по-нечестни ги намират 9,3%. Машинното гласоподаване очевидно е сработило, съгласно публичното мнение. Близо две трети го утвърждават. Явно мнозина са очаквали на тези избори по-добро показване от партиите си – по тази причина и 56,2% от запитаните не са удовлетворени от резултата на изборите, а 29,2% са удовлетворени.



Българите от ден на ден чакат държавно управление, само че липсва сигурността, че ще го има. 75,6% избират опцията " държавно управление ", пред опцията „ нови избори “ (15,6%). В същото време обаче липсва сигурност, че Народното събрание ще успее да сформира държавно управление. 47,5% допускат, че той няма да успее, а 39,9% - че ще успее. Останалите се двоумят. Данните демонстрират растеж на упованието за държавно управление, спрямо предходни други сондажи на " Галъп интернешънъл болкан ".

Премахването на досегашния модел на ръководство очевидно се утвърждава и се чакат разновидности на управнически конфигурации към всички протестни партии. Важно е моделът на ръководство на ГЕРБ в никакъв случай да не се повтори, съгласяват се 71,5% от запитаните, до момента в който 20,2% не считат, че е проблем, в случай че този модел се повтори. При това състояние, закономерно желанията са за държавно управление, образувано към така наречен партии на митинга. На пряк въпрос дали не би било добре служебното държавно управление под някаква форма да остане, 62,5% биха одобрили, а 32,1% не биха одобрили. Останалите се двоумят.



Заявката на Слави Трифонов за кабинета на Николай Василев се прави оценка като неубедителна. 68,7% не утвърждават обявата на Слави Трифонов преди свикването на Народното събрание. 24,8% утвърждават. Николай Василев не е одобряван от 56,9%, а е одобряван от 23,4%. Останалите се двоумят. Очевидно, изтеглянето на Василев е удобна за Трифонов стъпка. 50,4% обаче не утвърждават като цяло препоръчаният състав, а 26,7% го утвърждават. Останалите се двоумят.
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР