Саутхемптън подпечата незабавно завръщане във Висшата лига, след като победи

...

Адам Армстронг разбива сърцата на Лийдс, за да изстреля Саутхемптън във Висшата лига - 6 точки за разговори

Саутхемптън подпечата неотложно завръщане във Висшата лига, откакто победи Лийдс Юнайтед с 1-0 във финала на плейофа на Чемпиъншип.

Най-доходоносният мач в международния футбол, за който се приказва, че коства не по-малко £180 милиона, се организира на стадион Уембли сред два от трите тима, които изпаднаха от шампионата предходната година. Но Саутхемптън, а не Лийдс, ще бъде този, който ще се сблъска с британския хайлайф още един път.

След с напрежение начало светците бяха тези, които проляха първа кръв: голмайсторът Адам Армстронг направи съвършен свършек оттатък Илан Меслиер, с цел да накара източната страна на Уембли да замълчи.

Лийдс не съумя да отговори на този удар с чук в останалата част от първото полувреме, само че се събра след почивката. Крисенсио Съмървил поведе офанзивата и имаше два удара, блокирани в бърза поредност, до момента в който хората на Даниел Фарке се впуснаха в търсене на изравнителен гол.

В последна сметка обаче Лийдс остана къс и бяха принудени да гледат...