Пловдивската атлетка Александра Начева завърши на петото място във финала

...

Пловдивчанката Александра Начева стана пета на троен скок на Европейското до 23 години

Пловдивската атлетка Александра Начева приключи на петото място във финала на троен скок на Европейското състезание по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години във финландския град Еспоо.
Прочетете още
21-годишната Начева преодоля 13.40 метра във втория си опит. Финалът стартира с много огромно забавяне поради пороен дъжд.

Българката стартира с 12.97, а във втория опит записа 13.40, след което излезе на трета позиция. Съдиите не признаха този опит поради противоречив фаул и тя остана отвън челната осмица за трите финални опита с резултат 13.00 метра от третия кръг. Начева стачкува и бе позволена като девета участничка в решителните скокове. В последна сметка опитът на Начева 13.40 беше приет след края на надпреварата и митинг от ръководтсвото на българския тим, което й донесе петото място.

Европейска шампионка с подравнен най-хубав резултат в Европа за сезона за девойки стана Мария Висенте от Испания, която записа 14.21 метра.

Преди пет години Александра Начева завоюва международната купа за девойки под 20 години в Тампере, Финландия, а по-късно същата година и злато на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, Аржентина. През 2019-а тя бе вицешампионка на Европа за девойки под 20 години, само че по-късно бе преследвана от травми няколко сезона.

Начева ще взе участие и в скока на дължина на шампионата във Финландия.

Източник: trafficnews.bg