Пети пореден мач без поражение в първенството на Казахстан записа

...

Успешната серия на Кайсар на Стойчо Младенов в Казахстан продължава

Пети следващ мач без проваляне в шампионата на Казахстан записа воденият от Стойчо Младенов Кайсар. Тимът от Кизилорда приключи 0:0 при семейството си на Атирау вкъщи.

Кайсар не съумя да се възползва и от обстоятелството, че в заключителните минути на мача игра с човек повече, откакто Джуматов бе изпъден.

Проблемите на водения от Георги Дерменджиев Ордабаси не престават. Отборът позволи трета поредна загуба, откакто отстъпи с 0:1 на Тобол като хазаин. Единственият гол падна в 20-ата минута и бе дело на Туришбек.

Кизил-Жар на Никола Спасов загуби тежко с 0:5 гостуването си на Иртиш в Павлодар. Шабалин на два пъти и Стаменкович вкараха през първата част, а Салами и Пападюк се разписаха след почивката.

Във краткотрайното класиране Ордабаси остава на четвърто място с 16 точки. Кайсар е 8-и с 11 пункта, до момента в който Кизил-Жар е в зоната на изпадащите с 8 точки.