Воденият от старши треньора Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе си

...

Станимир Стоилов и Гьозтепе ще играят в турската футболна Суперлига от другия сезон

Воденият от старши треньора Станимир Стоилов тим на Гьозтепе си обезпечи промоция в турския футболен хайлайф след домакинска победа с 2:0 над Генчлербирлиги в дуел от 32-ия кръг на локалната втора дивизия.

Гьозтепе се нуждаеше единствено от един триумф, с цел да извърши задачата си и го реализира след попадения на Фиратджам Юзюм в 77-та минута за 1:0 и на Рамон Лундквист в третата минута на добавеното време на мача против Генчлербирлиги.

След втората си поредна победа и общо 20-та за шампионата футболистите на Стоилов събраха 66 точки на второто място във краткотрайното класиране и се причислиха към водача Еюпспор, който със 72 точки към този момент си бе обезпечил влизане в локалната Суперлига.

За отбора на Гьозтепе остават още две срещи от шампионата във втора дивизия на 5 и 12 май, а преднината пред третия в подреждането Сакаряспор е 9 точки.

Станимир Стоилов подписа с турския клуб за 2.5 години в края на ноември 2023-та и още тогава си сложи за цел промоция в елита на Турция.