Парад на България по случай 24 май, Денят на светите

...
Парад на България по случай 24 май, Денят на светите
Коментари Харесай

Хиляди българи раздрусаха Чикаго по случай 24 май

Парад на България по случай 24 май, Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, култура и просвета, се организира в Чикаго, а в него участваха хиляди българи, съобщи БГНЕС.

Празничната самодейност бе проведена със съдействието на кметството на Елк Гроув Вилидж в Илинойс и Генералното консулство на България в Чикаго, сподели генералният ни консул там Светослав Станков.
-->
Сред формалните посетители бяха кметът на Елк Гроув Крейг Джонсън и Тами Милър, член на Борда на града. В парада взеха присъединяване всички 13 български неделни учебни заведения в Чикаго, фолклорни ансамбли, културни центрове и родолюбиви организации.

" Кметът Джонсън разгласи 24 май за Ден на България! Българите в Чикаго дадоха образец на своите сънародници по света, че могат да стоят обединени зад святата идея, да пазят своите писменост, език, просвета и обичаи като израз на тяхната българска еднаквост. Поклон пред българските учители по света, апостолите на българското познание и култура, създателите на нашата нематериалност и себеосъзнатост като наследници на античен и популярен народ. Поклон! ", добави Станков.

Сред специфичните посетители в Чикаго бяха цигуларят Свет Радославов, както и огромната звезда на българската поп музика Мария Илиева.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР