Отборите на Щутгарт и Хофенхайм взеха по точка, завършвайки при

...

Сладко отмъщение за Цубер срещу Хофе

Отборите на Щутгарт и Хофенхайм взеха по точка, завършвайки при резултат 1:1 в срещата между тях от двадесет и шестия кръг на Бундеслигата. Така швабите остават в зоната на изпадащите - на шестнадесета позиция с 19 точки, до момента в който Хофе от своя страна остана на отдалеченост от местата, даващи право на присъединяване в евротурнирите, заемйаки осмо място с 38 точки.

Швейцарският национал Стивен Цубер се трансформира в главно настоящо лице и наказа досегашния си тим. Атакуващият футболист бе пратен в Щутгарт през зимния трансферен прозорец, откакто не попадаше в проектите на Юлиян Нагелсман, а неофициалната информация гласеше, че става дума за спор сред двамата. Цубер изравни резултата в 66-ата минута, реализирайки с прекрасен шут от десетина метра разстояние.

46 - His 46th goal for @achtzehn99_en catapults @andrejkramaric9 on top of the clubs #Bundesliga scoring list. Hungry. #VfBTSG pic.twitter.com/QXrWXFx1BU
— OptaFranz (@OptaFranz) March 16, 2019
Андрей Крамарич бе разкрил резултата в 42-ата минута, когато приключи от непосредствена непосредственост прелестна многоходова офанзива на гостуващия отбор. За хърватинът това бе гол №46 в Бундеслигата за Хофенайм, като по този начин той изравни досегашния водач по този индикатор - Сеад Салихович.

18 - None of the last 18 #Bundesliga duels between #Stuttgart and @achtzehn99_en have ended goalless. Only their first meeting (September 2008) has ended 0-0. Guarantee. #VfBTSG pic.twitter.com/Djpv4cnySS
С днешното голово реми двата тима продължиха традицията да не приключват 0:0 в мач от Бундеслигата. Единственото нулево тъждество датира от първата им среща през септември 2008 година, а към този момент в 19 поредни мача непроменяемо падат голове.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ Бундеслига 26 кръг, събота 16 март  Щутгарт 1:1краен резулат  Хофенхайм