Отборите на Марица Пловдив и Спортист Своге играят при резултат

...

НА ЖИВО: Марица Пловдив - Спортист Своге 2:1, греда за домакините

Отборите на Марица Пловдив и Спортист Своге играят при резултат 2:1 в мач от третия кръг на Втора лига. Веселин Марчев даде преднина на пловдивчани в 14-ата минута на срещата. Александър Бастунов възвърне равенството в 37-ата минута.

Станислав Маламов изведе напред домакините в 69-ата минута.

Първата по-опасна обстановка бе пред вратата на " шоколадите ", откакто в 12-ата минута Валери Домовчийски пропусна топката, до която стигна Станислав Маламов. Футболистът на домакините бе очи в очи със стража на Спортист Иван Гошев, който реагира бързо и излезе напред. Той се хвърли в краката на Маламов и съумя да предотврати нещо по-сериозно.

Две минути по-късно пловдивчани стигнаха и до попадение. Станислав Маламов проби отдясно и прати центриране в наказателното поле на гостите. Там Веселин Марчев стигна първи до топката и стреля с глава, а Иван Гошев нямаше късмет да се намеси - 1:0 за Марица.

В 24-ата минута Спортист Своге погледна към вратата на съперника. Мартин Сандов получи по десния фланг и центрира на далечната греда. Там обаче нямаше футболист на гостите, който да приключи офанзивата.

Шест минути по-късно Сандов още веднъж прати хубаво подаване в пеналтерията, а този път Радослав Живков стреля с глава. Изстрелът му обаче по никакъв метод не затрудни Илия Николов, който даже не трябваше да се намесва.

В 37-ата минута Радослав Живков получи в наказателното поле, обърна се и опита изстрел, който бе избавен от стража на Марица. При последвалия корнер топката стигна до Павлин Чиликов, който обаче я пропусна към свободния Александър Бастунов. Той шутира и изравни - 1:1.

" Шоколадите " продължиха да нападат и да търсят второ попадение. В 40-ата минута Калоян Стефанов опита с отдалечен изстрел, който още веднъж бе отразен в корнер. Няколко секунди по-късно пък Александър Бастунов също опита шанса си с шут от отдалеченост, който бе избавен от Илия Николов.

Малко над минута преди края на първото полувреме Валентин Марчев стреля от сериозна отдалеченост. Изпълнението му бе разочароващо, а топката прелетя надалеч от задачата. Секунди по-късно Валентин Марчев се освободи от Лионел Самба, само че не съумя да нанесе прекрасен завършващ удар, защото Павлин Чиликов скочи в краката му. Отсъждането на основния арбитър бе за директен свободен удар. Мартин Газиев стреля, само че в стената.

В 47-ата минута Александър Бастунов почисти топката от голлинията на Спортист Своге. Голмайсторът за " шоколадите " бе на вярното място да предотврати попадение след удар с глава от близка отдалеченост. След това напрежението се придвижи пред вратата на пловдивчани, където Мартин Кръстев опита шут отвън наказателното след самостоятелен рейд. Изпълнението му обаче прелетя над вратата.

Шест минути по-късно Калоян Стефанов откри Мартин Сандов по десния фланг. Той пък прати центриране на далечната греда, където последва удар с глава, само че неакуратен. В 61-ата минута Станислав Маламов опита пряк изстрел от директен свободен удар, който обаче бе отразен от Иван Гошев.

В 67-ата минута Свилен Щерев извърши чудесно директен свободен удар и единствено положителната интервенция на стража на Спортист Своге го лиши от попадение. Последва корнер, при който пловдивчани не тормозиха Гошев.

Две минути по-късно Марица още веднъж излезе напред в резултата. Веселин Марчев изпрати ужасно извеждащо подаване към Станислав Маламов, който се оправи със бранител на гостите и по-късно преодоля Иван Гошев с прекрасен изстрел - 2:1.

В 73-ата минута домакините от Пловдив бяха близо и до трето попадение. Свилен Щерев приключи офанзива на Марица с изстрел, който срещна напречната греда. Имаше и леко допиране от стража на " шоколадите ".