Отборът на ЦСКА победи Берое с 2:0 в двубой от

...

ЦСКА се изравни по точки с Лудогорец на върха

Отборът на ЦСКА победи Берое с 2:0 в дуел от 29-ия кръг на Първа лига, който се изигра на стадион " Българска войска ".
 Лудогорец господства, само че по този начин и не вкара на ЦСКА
С триумфа " алените " събраха 64 точки и се изравниха по точки с водача Лудогорец, който в неделя гостува на Левски на националния стадион. Головете за триумфа на водения от Любослав Пенев отбор означиха Евандро от дузпа в 13-ата минута и Кристиян Малинов в 89-ата.

ЦСКА можеше да реши мача и по-рано, само че вратарят на заралии Душан Перниш на няколко пъти избави мрежата си от попадение.

Двубоят стартира кошмарно за ЦСКА, откакто още във втората минута травма получи Тиаго и се наложи да бъде наложително сменен от Антов.

Берое също получи сериозен удар в 77-ата минута, когато влезлият като запаса Владимир Гаджев се контузи и напусна игра със подозрения за разкъсан ахилес.

Двубоят беше генерална подготовка за мача полуфинала за Купата на България против Ботев в Пловдив в сряда.

По-рано денем Ботев загуби вкъщи с 0:2 от Черно море. Патрик Андраде беше огромният воин за " моряците ", като наниза и двете попадения в края на мача след асистенции на Ндонгала.
Източник: offnews.bg