Отборът на Славия победи с 1:0 като гост Берое в

...

Славия постигна важна победа в Стара Загора

Отборът на Славия победи с 1:0 като посетител Берое в Стара Загора в мач от 26-ия кръг на българската футболна Първа лига. Единственото попадение в мача бе дело на Галин Иванов още във 2-ата минута. Така футболистите водени от Златомир Загорчич събраха актив от 41 точки, само че остават на 7-мо място, като изостават на 1 т. от Черно море.

Още във 2-ата минута Емил Стоев насочи удар с пета, който бе избавен от Караджов, само че при добавката рожденикът Галин Иванов изведе Славия напред в резултата.
-->
В 17-ата минута Кристиан Добрев бе изведен от Галин Иванов, само че шутът му бе отразен от вратарят на Берое Иван Караджов.

До края на полувремето на два пъти Емил Стоев пропусна да удвои преднината на „ белите “. В последната минута на първата част Ахмед Ахмедов прати топката в мрежата на домакините, само че след информация с ВАР бе отсъдена засада.

На почивката на терена излезе състава на Берое, спечелил купата през 1986 година Пред публиката ветераните подвигнаха още веднъж шампионската купа. Футболистите на Николай Киров играха в днешната среща със специфични фланелки, които са имитация на тези от незабравимия триумф.

Няколко минути след подновяването на играта Галин Иванов направи отличен пробив, само че ударът му бе блокиран. След един час игра Светослав Вуцов резервира резултата неизменен, откакто съумя да парира опит на Симеон Мечев.

В 75-ата минута бе последното забавно състояние в мача. Галин Иванов изведе Тони Тасев в чиста позиция, само че той бе надигран от Караджов.
Източник: standartnews.com