Отборът на Швеция се наложи над домакините от Словения с

...

Швеция с победа над Словения, а Хърватия победи Унгария на Европейското по хандбал за жени

Отборът на Швеция се наложи над домакините от Словения с 33:22 в Целе в третия ден на Европейското състезание по хандбал за дами. На полувремето хандбалистките на " Тре кронур " водеха с 14:13, само че през втората част бяха цялостни господарки на терена. Цели 9 гола за Швеция вкара Натали Хагман, а 8 добави Ямина Робертс. За словенците най-резултатна бе Ана Грос с 5 попадения, до момента в който натурализираната българка Елизабет Оморегие не се регистрира с нито един гол.

В мач от Група А, който се игра в Любляна, отборът на Хърватия пък победи Унгария с 21:18. Валентина Блажевич бе над всички като вкара 9 пъти за хърватките, Виктория Лукаш бе точна 5 пъти за отбора на Унгария.