Отборът на Райо Валекано постигна първа победа от началото на

...

Райо с първа победа, Севиля едва спаси точката

Отборът на Райо Валекано реализира първа победа от началото на сезона в Испания. Тимът на старши треньора Андони Ираола се постановиха с 2:0 като посетител на Еспаньол в среща от третия кръг.

Двубоят на стадион RCDE в Барселона предложи доста страсти, като с изключение на два гола, почитателите по трибуните видяха куп забавни моменти пред двете порти и два червени картона.

Флориан Льожен от състава на гостите трябваше да поеме към съблекалните още в 16-ата минута, откакто в границите на 120 секунди си изкара два жълти картона. След половин час игра пък Гомес от състава на Еспаньол го последва и по този начин двата отбора продължиха мача с по 10 души.

Резултатът бе открит от Паласон пет минути преди почивката, а Цис удвои в 60-ата минута.

В другия петъчен мач Севиля и Валядолид не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1. Севиля едвам се добра до точката, откакто Ануар откри за гостите в 80-ата минута, а за Севиля прецизен бе Рекик. Двата отбора приключиха срещата с по 10 души.

По обявата работи: Светослав Табаков
Източник: bnr.bg