Отборът на Манчестър Сити се наложи с лежерно 4:0 над

...

Сити си поигра с Фулъм и е на 1/8-финал

Отборът на Манчестър Сити се наложи с безгрижно 4:0 над Фулъм в дуел от 1/16-финалите на ФА Къп, написа " Гонг ". Гостите останаха с човек по-малко в самото начало на дуела и силите им бяха съвсем отнети. " Гражданите " откриха още в 8-ата минута, когато Илкай Гюндоган бе прецизен от дузпа. В 19-ата минута Бернардо Силва удвои, а последвали две попадения на Габриел Жезус оформиха крайното 4:0.

След единствено 6 минути игра гостите останаха с човек по-малко, откакто Тим Рийм събори Габриел Жезус в наказателното поле и бе заставен да напусне терена прибързано. Отборът на Сити бе заплатен с дузпа, която бе изпълнена съвършено от Илкай Гюндоган, който изпрати топката в долния ляв ъгъл, около протегнатата ръка на Марек Родак.

В 13-ата минута Рияд Марез имаше цялото време на света да овладее топката и да я изпрати към вратата на Родик, само че ударът му не съумя да заплаши вратаря.
Източник: fakti.bg