Отборът на Лудогорец сложи край на серията си от четири

...

Лудогорец се позабавлява с Дунав

Отборът на Лудогорец постави завършек на серията си от четири следващи мача без победа във всички шампионати, откакто разруши Дунав Русе с 5:1 вкъщи в финален мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

След разочарованието от трагичното отпадане от Купата на България след загуба от Левски след дузпи през седмицата, в мача си за състезание " орлите " зарадваха своите почитатели с атрактивен футбол и доста голове. Двубоят не стартира добре за възпитаниците на Павел Върба, откакто още в петата минута Григор Долапчиев даде преднина на " драконите ", само че единствено осем минути по-късно Мавис Чибота възвърне равенството. Домакините нанесоха решаващия си удар единствено в границите на осем минути сред 30-та и 38-ма минута, когато Клаудиу Кешеру означи два гола, а Маселиньо добави още един. След почивката играчите на Лудогорец понижиха оборотите, само че въпреки всичко стигнаха до още един гол, дело на Жоржиньо, който оформи крайното 5:1 в 90-та минута.

По този метод Лудогорец към този момент води с девет точки пред Левски, ЦСКА и Локомотив Пловдив, като е изиграл и мач по-малко. От своя страна Дунав заема предпоследната позиция в класирането с актив от 18 точки.