Отборът на Локомотив Пловдив излезе еднолично начело в класирането на

...

Локо Пловдив окупира върха с победа в Благоевград

Отборът на Локомотив Пловдив излезе еднолично отпред в класирането на Първа лига, откакто победи Пирин с 1:0 като посетител в мач от петия кръг на Първа лига. На стадион " Христо Ботев " в Благоевград домакините останаха с човек по-малко още в 21-та минута, когато централният бранител на отбора Мартин Бачев направи нарушаване като финален в защитата и получи червен картон.

" Смърфовете " трябваше да чакат до 71-та минута за пробива си. Тогава Джовани осъществя дузпа, отсъдена след интервенция на ВАР, която сподели игра с ръка в наказателното поле. До края не паднаха повече голове и Локомотив записа четвърти следващ триумф, след който отборът има 13 точки на първото място, три повече от втория Черно море. Пирин продължава да няма победа през сезона и заема предпоследната позиция с една точка.

В другия мач от петък Арда победи Локомотив София с 1:0 вкъщи и се изкачи до пето място със седем точки. " Железничарите " са осми с точка по-малко. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg