Отборът на ЛА Лейкърс записа четвърто поредно поражение от началото

...

Йокич и Денвър оставиха Лейкърс без победа, Янис заби 43 точки за Милуоки при успех над Бруклин

Отборът на ЛА Лейкърс записа четвърто следващо проваляне от началото на сезона в НБА, откакто загуби гостуването си на Денвър Нъгетс с 99:110. В Колорадо най-хубавият състезател в Лигата за последните два сезона Никола Йокич още веднъж ба на висота, като остана на една асистенция от трипъл-дабъл. Сръбският център приключи с 28 точки, 13 битки, 9 асистенции и 4 откраднати топки при над 70 % успеваемост на стрелбата.

Малко след началото на третата част Нъгетс изоставаха с две точки, само че влязоха в серия от 29:9, с цел да поемат надзор над събитията, след което затвориха мача. С основна тройка се регистрира завърналия се след травма в коляното Джамал Мъри, който осъществя 13 точки. За Лейкърс най-резултатен бе Антъни Дейвис с 22 точки, 14 битки и 5 асистенции, а ЛеБрон Джеймс се регистрира с 19 точки, 7 битки и 9 асистенции, само че също по този начин загуби топката цели осем пъти. Ръсел Уестбрук получи отмора поради болки в сухожилие.