Отборът на Франция записа трета поредна победа на Световното първенство

...

Франция без проблеми и срещу Доминиканска република

Отборът на Франция записа трета поредна победа на Световното състезание в Китай, откакто се наложи над Доминиканска република с 90:56 (18:8; 25:13; 25:19; 22:16) в пряк конфликт за първото мястов група G.

Нандо Де Коло беше най-резултатен за спечелилите – 15 точки, а Руди Гобер приключи с 13 точки.

Виктор Лиз беше най-резултатен за символичните домакини – 12 точки.

Французите си подсигуриха успеха още преди почивката, откакто поеха надзор върху събитията на терена и стигнаха до 43:21 в тахна изгода след 20 минути игра.

През второто полувреме обстановката не се промени - „ петлите “ продължаваха да са по-активния от двата тима и преднината им продължаваше да се повишава, като стигна до 34 точки, за крайното 90:56.

С тази победа Франция приключи преди всичко в група G с баланс от три триумфа и нито една загуба, а Доминиканска република приключи на втора позиция, като и двата тима не престават напред в Топ 16, където се премерят сили с Австралия и Литва в група L.