Отборът на Челси си осигури място в следващата фаза за

...

Челси и ВАР не оставиха шанс на Нотингам за ФА Къп

Отборът на Челси си обезпечи място в идната фаза за ФА Къп. Селекцията на Франк Лампард в профил представителя на Чемпиъншип - Нотингам с 2:0. Лондончани, които този следобяд играха със специфични ретро екипи, не подцениха своя конкурент и зарадваха трибуните на " Стамфорд Бридж ".
 Уулвс и Манчестър Юнайтед приключиха 0:0
Гредите стопираха Уулвс и Манчестър Юнайтед, спечелилият ще стане явен след преиграване

Двубоят на " Молиню " приключи 0:0

И двете попадения паднаха през първата част. Успешното начало беше белязано с попадението на Калъм Хъдсън-Одой в 6-ата минута. Крилото получи подаване от Педро, след което навлезе остро в полето на Форест и с изстрел в близкия ъгъл направи 1:0.
 Фулъм взе скалпа на елитния Астън Вила, българин още веднъж игра за бирмингамци

Дебют за гостите направи Индиана Василев

В 33-ата минута Рос Баркли тушира свадите към неговата персона, бележейки за 2:0. Хъдсън-Одой още веднъж беше в епицентъра на събитията, отправяйки тежък изстрел, който беше париран от стража Смит. На точното място обаче се оказа Баркли, който с лекост сътвори головата добавка.

Определено Нотингам би трябвало да съжалява, че нямаше по-различна орис в Лондон. В средата на първата част селекцията на Сабри Ламуши получи дузпа, която секунди по-късно беше анулирана поради това, че секунди по-рано състезател на " алените " беше в състояние на засада. В 69-ата пък попадение с глава на Йейтс беше анулирано заради засада.
 Транмиър Роувърс върна три гола и си обезпечи домакинско преиграване против Уотфорд