Още един триумф за Манчестър Сити през тази година.Еврошампионът триумфира

...

Още една купа! Манчестър Сити излъга Севиля

Още един успех за Манчестър Сити през тази година.

Еврошампионът победи със Суперкупата на Европа след драма с дузпи против Севиля на стадион „ Йоргос Караискакис “ в Атина. В постоянното време двата отбора завършиха при 1:1, след което непосредствено се мина към осъществяване на удари от бялата точка.
-->
В лотарията при тях ликува Манчестър Сити с 5:4. Фаталният пропуск за андалусийци направи Неманя Гудел, който нацели напречната греда при петия изстрел за своите.

Така „ жителите “ победиха за първи път с трофея. Те продължиха наклонността спечелилият в Шампионската лига да господства при триумфите в тези конфликти. Рекордьорът по купа в Лига Европа Севиля пък загуби разногласието за това отличие за шести следващ път.

Юсеф Ен-Несири откри резултата за андалусийци в 25-ата минута. Младокът Коул Палмър изравни за „ жителите “ в 63-ата минута. До края на постоянното време обаче не паднаха нови голове, макар че положения не липсваха.

Манчестър Сити - Севиля 1:1

Голмайстори: 0:1- Юсеф Ен-Несири (25), 1:1 - Коул Палмър (63)

Ерлинг Холанд – 1:0

Лукас Окампос – 1:1

Рафа Мир – 2:2

Матео Ковачич - 3:2

Иван Ракитич – 3:3

Джак Крийлиш – 4:3