Опитни бармани сътвориха екзотични коктейли с националната напитка на Китай,

...
Опитни бармани сътвориха екзотични коктейли с националната напитка на Китай,
Коментари Харесай

Жени и Тачо опитаха престижна азиатска ракия

Опитни бармани сътвориха екзотични коктейли с националната напитка на Китай, смесвайки я с ананас, уасаби, буржат от печен бадем и фреш от лимон. Маутай е знак на качество и авторитет в Китай и се популяризира в над 100 страни по света, а от скоро към този момент и в България. Жени, Тачо и чаровната телевизионна водеща Гери Дончева бяха измежду първите, които се потопиха в колоритния свят на високоградусовия балсам.

Специално за тях Александър Петров и Александър Симеонов забъркаха неустоими Маутай коктейли. За ВИП усетите те приготвиха два типа питиета. Едната с нотки от ананас, печен бадем и захарен сироп, а за брачна половинка на шестата по хубост в света, Стефан Манов – Тачо, миксът съдържаше уасаби и прясно изцеден лимонен сок. Звездите провокираха интереса на гостите на провеждащия се за втора поредна година азиатски фестивал „ Цветовете на традициите”, които се тълпяха с цел да опитат извънредната азиатска ракия. Чаровни хостеси предлагаха, изцяло гратис, шотове от екзотичното пиво.

Атрактивните Маутай-коктейли провокираха същински възторг измежду присъстващите. Представянето почете и Негово Превъзходителство китайския дипломат в България, Джан Хайджоу, част от делегацията, предвождана от Президента на Република България – Румен Радев – патрон на фестивала. Маутай Принс и Маутай Йингбин, което значи добре пристигнали на китайски, се радваха на най-вече внимание, а Жени, Тачо и Гери получиха специфични Маутай бутилки, в комплект с обичайните чаши от 10 мл, в които китайската традиция повелява да се употребява напитката. Тримата бяха посрещнати персонално от представителя на Маутай за България, Влад Гицоайка, който в детайли им описа историята на китайската ракия.

Името на азиатската ракия произлиза от наименованието на единствения град, в който може да се създава. В Китай град Маутай, намиращ се в провинция Гуеджо, е еквивалент на региона Коняк във Франция. Наричана „ напитката на дипломацията”, в Китай няма държавно, фирмено или персонално събитие, на което да отсъства Маутай. Елегантната бутилка е желан корпоративен и дипломатически подарък. Поднасянето на напитката по по време на публични вечери се счита за голям жест на почитание към гостите.

Наскоро бутилка Маутай с екстракт от 1958 год. бе продадена на търг за над 200 000 USD. Високградусовият алкохол се създава от сорго – тип житна просвета, която устоя на засушавания и горещини, може да се отглежда в небогати почви и не съдържа глутен. Маутай - артикул трансформирал се в народен знак за Китай и е най- известната марка байджо - най-популярната китайска напитка, създадена от сорго. Куейчоу Маутай е резултат от обичайно произвеждане с вековни обичаи, който минава през 8 ферментации и 7 дестилации в продължение на една година.

Бленд от дестилати с над 1 година отлежаване в ръчно създадени глинени съдове, придават на напитката компактен мирис с остатъчен послевкус на какаови зърна. Специалистите откриват над 1200 аромата в напитката. Най-добрата композиция за съчетаване на Маутай е с китайска и азиатска кухня. Разнообразието от хиляди марки и типове байджо в Китай не съумява да засенчи абсолютния водач на пазара – Маутай.
Източник: slava.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР